Порядок рецензування статей:

1. Всі рукописи статей, що надходять до підрозділу університету з наукової діяльності та оформлені згідно з вимогами журналу, рішенням редакційної колегії журналу подаються на рецензування фахівцям, членам редакційної колегії за профілем наукового дослідження. За результатами рецензування редакційна колегія ухвалює рішення про доцільність публікації матеріалів.

2. Рецензування здійснюється конфіденційно за формою, затвердженою редакційною колегією. Рецензентів повідомляють про те, що надіслані їм рукописи є приватною власністю авторів і становлять інформацію, що не підлягає розголосу. Рецензентам не дозволено робити копії статей для своїх потреб.

3.  Рецензент у критичному відгуку на статтю повинен:

  • зазначити, чи містить текст (як частина дослідження) новий зміст;
  • чи є тема дослідження актуальною;
  • визначити логіку побудови тексту статті: чи містить вступ, чи розкрито в основній частині тези вступу, чи є заключна частина – висновки та відстежити, чи відповідає зміст статті загалом її назві;
  • оцінити якість роботи;
  • вказати недоліки (якщо вони є) і шляхи їх подолання; вказати стилістичні помилки (для запобігання недостовірності змісту);
  • зробити висновки про можливість/неможливість публікації статті.

Рецензент повинен знати всі вимоги до оформлення наукових статей. Рецензент несе повну відповідальність за оцінку статті. Рецензент ставить підпис під рецензією, також її має бути завірено печаткою. Список рецензентів розглядає на засіданні редакційна колегія «Вісника Східноєвропейського університету економіки і менеджменту» і затверджує Почесний редактор наукового журналу.

4. Головний редактор за необхідності здійснює додаткове рецензування в разі відхилення публікації (авторові повідомляють причину, з якої статтю не може бути включено до журналу) або ж повернення на доробку авторові із зазначенням тих недоліків, які він має виправити.

5. Автор рецензованої роботи отримує копію рецензії із зазначенням прізвища, посади, місця роботи рецензента. Оригінали рецензій зберігає відповідальний секретар журналу і за запитами надає їх до МОН України.

6. Якщо в рецензії зазначено необхідність виправлення статті, то її буде повернено авторові на доопрацювання. В цьому випадку датою надходження вважається дата повернення доопрацьованої статті. Статтю, направлену на доопрацювання, автор повинен повернути у виправленому вигляді в максимально стислий термін. До переробленого варіанту рукопису необхідно докласти лист від авторів, який містить відповіді на всі зауваження і який пояснює всі зміни, зроблені в статті. Статтю, що потребує доопрацювання після рецензування, буде знято з розгляду, якщо автор не поверне її впродовж 6 тижнів.

7. Доопрацьовану статтю автор повторно подає на рецензування разом зі своїми відповідями на кожен пункт зауважень.

8. У разі незгоди з думкою рецензента, автор статті має право надати аргументовану відповідь до редколегії журналу. За рішенням редакційної колегії, статтю може бути направлено на повторне рецензування іншому фахівцеві.

9. Редакція залишає за собою право внесення редакторських правок згідно з текстом статті, але не змінюючи її змісту (літературна і технічна правки). Кінцевий варіант тексту буде узгоджено з автором при ознайомленні з коректурою.

 Рукописів, оформлених не за вимогами, не розглядаємо.

Авторський гонорар не виплачуємо.

Рукописів і носіїв електронної інформації авторам не повертаємо.

10. Якщо стаття відповідає всім вимогам до наукових публікацій, має позитивну рецензію члена редакційної колегії, який її редагував, головний редактор включає статтю для публікації та повідомляє про це авторові.